Chinese tourists
رژیم صهیونیستی رقیب ایران در جذب گردشگران چینی
۲۹, تیر ,۱۳۹۸
جنگل دالخانی
جنگل دالخانی
۲۹, تیر ,۱۳۹۸
نمایش همه

آبشار شِوی

آبشار شِوی

بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه و یکی از زیباترین آبشارهای ایران که از آن به آبشار نیاگارای ایران هم نام برده می شود در دامنه های زیبای زاگرس و درمرزبین استانهای خوزستان و لرستان قرار دارد


Shevi-Waterfall-آبشار شِوی
آبشار شِوی

آبشار شوی در نزدیکی روستای شِوی از توابع شهر دزفول می باشد. هرچند این آبشار رسما در استان خوزستان است اما لرستانی ها هم مدعی این آبشار هستند.

طول این آبشار بیش از ۸۵ متر و عرض آن حدود ۷۰ متر می باشد و آبی که از این آبشار فرو می ریزد از دل یک غار بیرون می آید . برای دیدن غارتنها لازم است از دامنه کنار آبشار به بالا حرکت کنیم تا به  سرچشمه آبشار برسیم

Shevi-Waterfall-آبشار شِوی
آبشار شِوی

با طی کردن مسیری حدودا نیم ساعته آبشار دیگری به نام آبشار شِوی دوم وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست

آبشاردوم شِوی
آبشار دوم شِوی

بهترین زمان سفر به آبشار ابتدای بهار می باشد که آبشار بیشترین آب را به نمایش می گذارد و طبیعتی بکر و زیبا را می توان مشاهده کرد.

اگر به دنبال یک سفر پرهیجان و دلچسب همراه با صخره نوردی در مسیری با پرتگاههای زیاد و تنگ و طبیعی بکر و چشم نواز هستید حتما سفر به ابشار شِوی را تجربه کنید

Shevi-Waterfall-آبشار شِوی

مسیرهای دسترسی به آبشار

  1. مسیر دزفول

از دزفول به دوشکل می توان به آبشار رسید

الف) با خودروهایی که به روستای سرتنگ می رود حرکت کرده و به این روستا می روید. از روستای سرتنگ تا آبشار حدود ۲ ساعت پیاده روی در انتظارتان می باشد. یکی از جاذبه های این سفر سکونت یک شب در روستای سرتنگ در کنار عشایر لر بختیاری وبسیار مهمان نواز این روستا و لذت از طبیعت زیبای آن و آسمان پرستاره و موسیقی محلی می باشد.

ب) از دزفول در مسیر جاده شهیون حرکت می کنید و بعد طی مسری حدود ۶۵ کیلومتری به روستای صالح آباد می رسید. از اینجا تا روستای شوی جاده خاکی و صعب العبور بوده و باید با ماشینهای محلی مثل نیسان که در محل وجود دارد مسیری زیبا و چشم نواز رو طی کرد که حدود ۳۵ کیلومتر می باشد. (نگران پارک وسیله نقلیه خود در این روستا نباشید)

از روستای شوی تا آبشار هم حدود یک ساعت و نیم پیاده روی در یک مسیر بسیار زیبا در انتظار بازدید کنندگان می باشد.

(این مسیر سخت تر از مسیر قبل می باشد)

مسیر دسترسی به آبشار از دزفول
  • مسیر ایستگاه تله زنگ

از شهر درود با قطار محلی درود-اندیمشک به ایستگاه تله زنگ می روید. شب را در مسجد سپری نموده و بعد از کمی استراحت بهتر است قبل از طلوع آفتاب به سمت روستای شوی حرکت کنید. بعد سه ساعت کوهپیمائی و پیاده روی به روستای شوی می رسید. از روستا پس ازحدود ۵/۱ ساعت پیاده روی به آبشار شوی می رسید.

(این مسیر برای کسانی که علاقه به کوه پیمایی و پیاده روی های سنگین دارند مناسب می باشد)

آبشار شِوی و مسیرهای دسترسی در Google Earth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *